Press

Adrenalin Challenge – Cítím, že žiju!

Legendární Adrenalin Challenge v Děčíně je spolu s doprovodným programem ojedinělou adrenalinovou akcí pro širokou veřejnost z České republiky i zahraničí. Atraktivní adrenalinová výzva je určena aktivním lidem a nese se v duchu sloganů: Cítím, že žiju! Posuňte své limity, zjistěte, co ve Vás je!

Adrenalin Challenge je tradičně součástí městských slavností v Děčíně a obsahuje tři akce konané v jediném dni: Adrenalin Challenge Main Event, Adrenalin Challenge Race a Adrenalin Challenge Kids. Pod zámkem probíhá sobotní program souběžně s hudebním festivalem Labefest.

Adrenalin Challenge Main Event:

V rámci 23. ročníku Adrenalin Challenge Main Event v sobotu 18. září 2021 si účastníci užili celkem šest disciplín. Konkrétně via ferratu, extreme travers přes kaňon Labe, slaňování ze zámku, provazový žebřík na Tyršův most, skok z mostu a vodní skútr. Tato akce je určena pro opravdu širokou veřejnost od 18-ti let a nezáleží na fyzických výkonech.

Adrenalin Challenge Race:

6. ročník extrémního závodu v sobotu 18. září 2021 byl i letos určený pro trénované borce a borkyně. Jaké disciplíny závodníky prověili? Plavání přes Labe tam a zpět, jízda na kole na Červený vrch biatlonová střelba (vleže i vestoje), pneumatiky, orientační běh, stroper, provazový žebřík na Tyršův most, via ferrata, běh na Pastýřské stěně a seběh, high jump, paddleboard na Labi, uphill na Pastýřskou stěnu, extreme travers přes kaňon Labe a slanění ze zámku.

Adrenalin Challenge Kids:

Nezapomínáme ani na ty nejmenší, při 5. ročníku Adrenalin Challenge Kids měly mít možnost předvést svůj um a dovednosti děti od 3 do 15-ti let. Nejde o závod, ale o to nezůstat doma a nejmladší účastníci se mohli těšit na mini travers přes přítok do Labe, orientační běh, provazový žebřík, malého hasiče, opičí dráhu, biatlonovou střelbu, bosonohý chodník a dovednostní disciplíny.

Akce se konala v Děčíně na Smetanově nábřeží a jeho přilehlém okolí v sobotu 18. září 2021.